Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (27. 6. 2016 - 3. 7. 2016)
Neděle, 26. červen 2016 08:15
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (27. 6. 2016 - 3. 7. 2016), foto: pixabay.com

Přípravy na letní prázdniny jsou v plném proudu, pokud si však najdete chvilku v nabitém programu, můžete navštívit zajímavé akce konané na území metropole. Zájemci se mohou těšit na festivaly, divadelní představení, trochu dobrodružství i filmové hity, které si vychutnají na břehu Vltavy i v kinech. Nezapomenutelný zážitek si odnesou návštěvníci Light Art Show a samozřejmě nechybí ani akce pro děti, které čeká ve čtvrtek vysvědčení.Festival Za vodou

27. 6. – 8. 7. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V přízemí Galerie Portheimka se uskuteční jedenáctý ročník Festivalu Za vodou, který se ponese ve znamení výročí Karla IV. Návštěvníci se mohou těšit na premiéru scénického provedení autobiografického textu Vita Caroli, která naváže na současně probíhající kolektivní výstavu současných českých výtvarníků. Chybět nebude ani již tradiční prezentační večer nového Almanachu českého básnictví. Na tento večer naváží i další literární akce s názvy Elegie, Hazuka, Slova mají křídla či Na vlnách tónů a slov.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Galerie Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5Letní shakespearovské slavnosti

28. 6. – 3. 9. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Nejstarší a největší divadelní přehlídka pod širým nebem v Evropě zaměřená na uvádění děl Williama Shakespeara i letos zamíří do Prahy, Brna, Ostravy a Bratislavy. Hlavní novinkou letošního ročníku Letních shakespearovských slavností je Sváteční komedie Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. Nebudou však chybět ani oblíbené hry jako je Romeo a Julie, Mnoho povyku pro nic, Sen noci svatojánské a další. U příležitosti čtyřstého výročí úmrtí Williama Shakespeara obohatí program na Pražském hradě komponované večery s názvem Pocta Shakespearovi a inscenace Richard III. hraná v angličtině.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Nejvyšší purkrabství Pražského hradu, Jiřská 7, Praha 1 – Hradčany a Hudební a taneční fakulta AMU, Malostranské nám. 13, Praha 1Letní kino ve Žlutých lázních

28. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com K létu neodmyslitelně patří i promítaní filmů pod širým nebem. 2GIS – specialista na Prahu, připravil ro milovníky kinematografie nabitý program. Od úterý 28. června odstartuje ve Žlutých lázních první promítání série filmů, při kterých se nebudou diváci nudit. Areál Žlutých lázní nabízí plno aktivit, takže se budou zaručeně bavit před filmem i po filmu. A aby si projekci užili opravdu naplno, budou mít možnost rozvalit se na lehátkách či dekách i vychutnat si speciální letní drinky. Promítat se bude během prázdnin vždy v úterý po setmění. Zahájení se ujme film Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994).


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Žluté lázně, Podolské nábřeží 3/1184, Praha 4 – PodolíKoncert Modré synkopy

29. 6. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 1 Příznivci swingu a Modré synkopy jsou srdečně zváni na letošní první koncert, při kterém zazní melodie synkopického jazzu a swingu z období 20. - 30. let minulého století. Hostem večera bude dívčí vokální sextet Totál Vokál, který s Modrou synkopou již s velkým úspěchem zpíval na vánočním koncertu. Vstupné na koncert je dobrovolné!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Mnichův palác, Újezd 450, Praha 1 – Malá StranaOdměna za vysvědčení

30. 6. 2016

Děti za své snažení v průběhu celého školního roku obdrží ve čtvrtek 30. června vysvědčení. Ať už budou známky jakékoli, zaslouží si za svou píli nějakou tu odměnu. Nabízíme několik tipů kam s nimi vyrazit a naladit se na prázdninovou atmosféru.


Jedničkáři za korunu: bližší informace o akci, kdy děti s jedničkou z přírodovědy budou mít do pražské zoo vstup za 1 Kč, naleznete zde.

Odměna na Šeberáku: bližší informace o akci, kde si děti užijí spoustu zábavy a naladí se na prázdninovou vlnu pohody, naleznete zde.

Za vysvědčení do Hamleys: bližší informace o akci, kde budou děti obklopeni hračkami a atrakcemi, naleznete zde.

Odměna v Europarku: bližší informace o odměně, která čeká na děti, i sportovním odpoledni, naleznete zde.

S vysvědčením do muzea: bližší informace o akci, při které děti za vysvědčení získají vstup zdarma, naleznete zde.

Den koní: bližší informace o akci, při které uvidíte ukázky výcviku a jízdy na koni, výcviku psů a mnohé další, naleznete zde.První prázdninový den v NTM

1. 7. 2016

Dřevěný jeřáb z webu www.ntm.cz V první prázdninový den se v Národním technickém muzeu na Letné uskuteční další program z cyklu „V Národním technickém muzeu technika ožívá.“ Tentokrát se mohou děti i rodiče těšit na program k výstavě „Civitas Carolina aneb stavitelství doby Karla IV.“ , v rámci kterého zjistí, jak fungoval středověký dřevěný jeřáb. Ti, kdo navíc donesou vysvědčení s vyznamenáním, budou mít v tento den vstup do muzea zdarma.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Národní technické muzeum, Kostelní 42, Praha 7Dance4mom v trávě

1. 7. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com I maminky s dětmi se chtějí bavit! Pokud se přitom chtějí současně pokusit o něco výjimečného, mohou se zapojit do pokusu o zapsání do české knihy rekordů v tančení s dítětem na těle. V Parku u Chodovské tvrze se mohou těšit na zábavnou letní choreografii, módní „šátkovo – nosičkovou“ přehlídku, piknik v trávě i tombolu. Stačí se už jen zaregistrovat!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Park u Chodovské tvrze, Praha 11The Chamber - Poklad a tajemství Karla IV.

1. 7. 2016 – 31. 3. 2019

Foto z webu www.nrpraha.cz Pokud si chcete užít trochu dobrodružné zábavy s rodinou či přáteli, zavítejte do prostor Novoměstské radnice, kde bude dlouhodobě otevřena dobrodružná úniková hra, která hráče přenese do 14. století. V autentické atmosféře podzemí radnice budou hráči muset použít svůj selský rozum, logiku, důvtip a týmovou práci, aby odhalili vše, co prostory ukrývají a poznali zajímavou minulost našeho nejvýznamnějšího panovníka. Ale pozor, hodina neúprosně ubývá a není vše, jak se zdá!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Novoměstská radnice, Karlovo nám. 1/23, Praha 2Light Art Show

1. 7. – 31. 8. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com V průběhu letních prázdnin si Pražané i návštěvníci Prahy mohou odnést nezapomenutelný zážitek. Jedinečná show v centru Prahy provede diváky příběhem historické Prahy za pomocí unikátní techniky – Malování světlem. Romantický příběh nabízející ty nejkrásnější a nejvýznamnější památky města dotvoří emotivní hudba a zvukové efekty.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Divadlo Perštýn, Na Perštýně 6, Praha 1 - Staré MěstoPražské filmové léto

1. 7. – 31. 8. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com I pro letošní prázdninové měsíce připravila kina Světozor, Aero a Bio Oko filmovou přehlídku Pražské filmové léto. Osvěžující letní filmový koktejl nabídne denně projekci filmových novinek uplynulé sezony za symbolické vstupné 40 Kč. Nebudou však chybět ani filmové trháky, zdigitalizovaná klasika i populární dokumenty.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místa


(ewe)