Praha.cz

 
Nacházíte se: Zprávy Zajímavosti Prahu v loňském roce navštívilo rekordní množství turistů
Prahu v loňském roce navštívilo rekordní množství turistů
Čtvrtek, 11. únor 2016 07:30
Prahu v loňském roce navštívilo rekordní množství turistů

Neustále se zlepšující kvalita hotelových a gastronomických služeb i velké množství turisticky atraktivních míst nejen v centru Prahy patří mezi kritéria, která ovlivňují zvyšující se návštěvnost metropole. V loňském roce se v Praze ubytovalo více než 6,5 milionu návštěvníků, což je o téměř půl milionu více hostů než v roce předešlém.


Prahu navštívilo v roce 2015 přes 6 573 000 lidí. Nárůst česká metropole zaznamenala v počtu zahraničních turistů, kterých bylo o 7 % více, ale také u rezidentů, kde činil přírůstek 14 %. O téměř 8 % se zvýšil rovněž počet přenocování, a to přibližně na 15 900 000.


„Do aktuálních statistik se promítá hned několik skutečností – kvalita hotelových a gastronomických služeb se stále zlepšuje, rozšiřuje se turistická nabídka mimo historické jádro města. Svou nezpochybnitelnou roli má také naše online kampaň v zahraničí, která se zaměřuje jak na hlavní zdrojové trhy v Evropě, tak i na země jako je Izrael, Jižní Korea nebo Čína,“ okomentovala statistické výsledky za loňský rok ředitelka Prague City Tourism Nora Dolanská.


Podle dat Prague City Tourism se turisté do Prahy také častěji vracejí nebo svůj návrat plánují. Praze pomáhá nejen výborná dopravní obslužnost, ale také fakt, že je u hostů vnímána jako bezpečná destinace.


„Rok 2015 byl rekordní v návštěvnosti naší metropole a cestovní ruch opět prokázal dominantní postavení v ekonomické stabilitě země. Finanční efekt se dá měřit jen velmi problematicky, ale možná stačí toto: v roce 2015 jsme zaregistrovali v hotelech, hostelech a penzionech v Praze téměř 16 milionů přenocování. Pokud by byla průměrná cena 50 euro za jednu noc, jedná se o 800 milionů euro, což činí více jak 21,6 miliard Kč. A to je jen část výdajů, které v Praze cizinci i rezidenti utratí. K takové bilanci roku se rádi hlásíme,“ doplnila Dolanská.


Národnosti zahraničních turistů se v TOP 10 nijak zásadně nemění. Na špičce zůstávají Němci, následováni Američany a Brity. V první desítce má svou stabilní pozici také Francie, Rusko, Slovensko nebo Čína. Nejvyšší přírůstky v přenocování Praha zaznamenala u hostů z Izraele, Velké Británie, USA a Německa.


Foto a zdroj: Prague City Tourism

(ewe)Prahu v loňském roce navštívilo rekordní množství turistů