Praha.cz

 
Nápověda

Zde naleznete často kladené otázky, které vás mohou napadnou při práci s mapu. Kdyby vám přeci jen nějaká informace scházela, neváhejte nám napsat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .Jak přidám nové místo do mapy?

Vpravo nahoře vedle mapy, naleznete tlačítko „Přidat nové místo!“. Nebojte se na něj kliknout, otevře se vám formulář pro přidání nového bodu do mapy. Je zde několik povinných položek s hvězdičkou, které musíte vyplnit, zbytek je již na vás. Co je třeba pro vložení bodu hlavně vědět, je buď adresa nebo přesné GPS souřadnice.


Kolik bodů mohu vložit?

Vložte tolik bodů, kolik vám síly stačí. Čím více bodů se v interaktivní mapě Prahy objeví, tím bude zajímavější a pestřejší.


Bod má chybné informace, můžu je opravit?

Samozřejmě! Budeme rádi, pokud nás upozorníte na nedostatky nebo informace k bodu rozšíříte, ať popisem či fotkami. Můžete tak učinít skrze tlačítko „Doplnit/Upravit“, které uvidíte buď v informační bublině bodu v mapě, nebo v detailu tohoto místa. Pak je již na vás, jakou úpravu či doplnění navrhnete. Náš administrátor se na údaje podívá a pokud budou adekvátní, ihned je publikuje.


Proč se bod, který vložím hned nezobrazuje?

Každý bod musí projít schválením, proto nám prosím odpusťte malé zpoždění. Je to pouze pro to, abychom v mapě zobrazovali pouze adekvátní a nekomerční informace.


Rád bych přidal bod, ale není zde vhodná kategorie, jak mám postupovat?

Pokud si myslíte, že by tuto kategorii využili i jiní a mohla by do budoucna sloužit zařazení více míst, napište nám o ní do redakce na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Vyloučené jsou však cíleně komerční záležitosti, na ty s radostí použijte náš Katalog pražských profesionálů.


Bod spadá do více kategorií, jakou zvolit?

Zaškrtněte všechny, ke kterým se místo hodí :) Pro orientaci v kategoriích pročtěte nápovědu schovanou pod ikonou „íčka“.


Chci do mapy vložit i svůj podnik, není zde ale taková kategorie, jak postupovat?

Mapa je určena hlavně pro zajímavá místa nebo nekomerční projekty. Pokud vaše firma/podnik neposkytuje služby, které by mohly být zařazeny do stávajících kategorií, použijte náš Katalog pražských profesionálů.