Praha.cz

 
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (6. 6. 2016 - 12. 6. 2016)
Neděle, 05. červen 2016 09:45
KULTURNÍ PŘEHLED: Akce na týden (6. 6. 2016 - 12. 6. 2016), foto: pixabay.com

V Praze to opět žije! Hned v pondělí se rozezní hudbou pražské ulice, ale na programu je i celá řada dalších zajímavých aktivit, u kterých se pobaví děti i dospělí. Vyberou si pasivní ale i aktivní sportovní diváci, milovníci Francie, piva či hudby, zkrátka všichni, kdo si chtějí užít následující červnové dny.Festival Vyšehraní

5. 6. – 19. 6. 2016

Plakát k akci z webu www.vysehrani.cz Již třináctým rokem se v nádherném prostředí Letní scény pražského Vyšehradu koná přehlídka špičkových umělců s pestrým dramaturgickým záběrem pro všechny generace – Vyšehrání, tentokrát s podtitulem „Sen noci vyšehradské“. V rámci letošního ročníku se mohou návštěvníci těšit na činohru, muzikál, jazz, folk, country, etnohudbu, rockovou scénu, blues, folklor, písničkáře, alternativní umění, poezii i mluvené slovo. Zastavte se na chvilku, zaposlouchejte se do tónů a pokuste se zasnít!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Letní scéna Vyšehrad, V Pevnosti 159/5b, Praha 2 - VyšehradMemoriál Josefa Odložila

6. 6. 2016

Memoriál Josefa Odložila – výběr z 21. ročníku z webu www.memorial-odlozil.cz V rámci 23. ročníku Memoriálu Josefa Odložila se všichni příznivci vrcholné atletiky dočkají dalšího galapředstavení současné světové atletické špičky. Pořadatelé v hlavním programu připravili 12 disciplín, z toho 4 ženské a 8 mužských. Nebude chybět ani hlavní závod, kterým je již tradičně běh na 1500m mužů, ve kterém Josef Odložil získal v roce 1964 stříbrnou medaili na olympiádě v Tokiu. Memoriál Josefa Odložila bude také doplněn o závody nejlepších žáků ČR, národní závody „Dukla mítink“ i o tradiční závod veteránů.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Škoda Transportation Arena, Na Julisce 28, Praha 6 - DejviceZpěvomat

6. 6. 2016

Foto pro praha.cz - Rozezpívejte s námi Prahu - přidejte se ke Zpěvomatu! Vytrhněte se z každodenního shonu a nechte se prostoupit hudbou, která bude vznikat pouze pro Vás. Další ročník projektu hudebnice Ridiny Ahmedové s názvem ZPĚVOMAT rozezní v pondělí odpoledne na pěti místech Prahu. A co je vlastně „zpěvomat“? Jedná se o "pouliční hudební nástroj znějící na přání kolemjdoucích", tedy kruh zpívajících a uprostřed kruhu tři židle, na které si může sednout kdokoli, kdo má zájem.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaPražské schody

7. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Jeden z nejstarších a nejpřitažlivějších mezinárodních městských závodů na horských kolech se nezadržitelně blíží. V úterý 7. června se již po třiadvacáté na Pražském hradě a v přilehlých uličkách potkají všichni, kdo milují spojení cyklistiky s adrenalinem. Na unikátní trase se budou prohánět nejlepší čeští i světoví bikeři na horských kolech, ale nejen oni. Přijďte je podpořit a užít si tento divácky atraktivní závod!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Hradčanské náměstí, Praha 1 - HradčanyTýden Francie

8. 6. – 16. 6. 2016

Vlajka z webu pixabay.com Přijďte si vychutnat francouzskou atmosféru v samotném srdci Prahy prostřednictvím rozličných událostí, setkání a slavností kulturního, gastronomického či ekonomického rázu. Veřejnosti se otevřou například prostory Buquoyského paláce s francouzským trhem či dveře Francouzského institutu. Ujít si nenechte ani první ročník Noci filozofie.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaKoncerty Hudby Hradní stráže

8. 6. 2016

Ilustrační foto z webu pixabay.com Prohlídku Pražského hradu zpříjemní návštěvníkům letní koncerty Hudby Hradní stráže, které se konají v příjemných prostorách u Prašné věže zvané taktéž Mihulka. Žesťový kvintet hudebníků oděných v uniformách, které navrhl pan Theodor Pištěk, zaujme zájemce tóny například J. S. Bacha, B. Smetany, A. Dvořáka, C. Debussyho, z novodobějších pak J. Lennona nebo L. Bernsteina a dalších. Vstup na koncert je volný!


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Prašná věž Mihulka, Pražský hrad, Praha 1 - HradčanyAuthor Pražský rodinný cyklozávod

8. 6. 2016

Plakát k akci z webu MČ Praha 6 Třináctý ročník oblíbeného závodu na kolech pro děti od 5 do 15 let i jejich rodiče se uskuteční na plochodrážním stadionu Markéta na Vypichu. Z tratí dlouhých od 800 m do 5400 m si vybere každé dítko a ani rodiče nepřijdou zkrátka. Je pro ně vypsána speciální kategorie. Startovné i možnost vypůjčení kol je pro všechny účastníky zdarma. Celé odpoledne bude také protkané doprovodným programem. Pro děti bude připraven skákací hrad či oblíbené malování na obličej. Hlavní doprovodnou aktivitou však bude projekt dopravní prevence a bezpečnosti cyklistů nazvaný V jedné stopě. Vzdělávání zábavnou formou bude probíhat na mobilním dopravním hřišti i v oblastech první pomoci, vlivu omamných látek a děti uvidí ukázky bezpečnostních a reflexních prvků.


Podrobnosti o Pražském rodinném cyklozávodu naleznete zde.

Podrobnosti o projektu V jedné stopě naleznete zde.

Místo konání: Stadion Markéta, U Vojtěšky 11, Praha 6 - BřevnovNoc kostelů

10. 6. 2016

Chrám sv. Cyrila a Metoděje z webu www.nockostelu.cz Každoročně se široké veřejnosti otevírají dveře kostelů. Cílem této akce je nezávazně představit a přiblížit podstatu křesťanství. Jednotlivé farnosti, sbory či řády však přivítají návštěvníky bohatým programem, mezi kterým nebudou chybět komentované prohlídky, koncerty, workshopy či divadelní představení. Zpřístupněny budou i běžně veřejnosti nepřístupné části kostelů jako např. varhanní kůry, sakristie, věže, krypty nebo klášterní zahrady.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Praha – různá místaBěh pro Paměť národa a festival Hvězda pro hrdiny

10. 6. – 12. 6. 2016

Plakát k akci k víkendovému festivalu Hvězda pro hrdiny z webu MČ Praha 6 Deset let jednoho z historicky nejúspěšnějších pořadů Českého rozhlasu „Příběhy 20. století“ bude oslaveno běžeckým závodem na 10 km, štafetou na 5 km a rodinným během s překážkami. Výtěžek ze startovného umožní natočení dalších stovek příběhů pamětníků totalit minulého století. Během víkendu nebude chybět bezplatný doprovodný program, jako je exteriérová výstava Příběhy 20. století, řada kvízů pro rodiče a děti a koncerty v rámci souběžného festivalu Hvězda pro hrdiny. Návštěvníci se zde mohou těšit na známé kapely všech žánrů, jako je například The Tap Tap, Big band Ústřední hudby Armády ČR, Orchestr Karla Vlacha a Tomáš Savka, Michal Prokop and Framus Fire nebo Michal Pavlíček a Bára Basiková.


Podrobnosti o Běhu pro Paměť národa naleznete zde.

Podrobnosti o festivalu Hvězda pro hrdiny naleznete zde.

Místo konání: Obora Hvězda, Praha 6 - LibocFestival minipivovarů na Pražském hradě

10. 6. – 11. 6. 2016

Ilustrační foto z webu www.pixmac.cz Vychutnat si pivo na Pražském hradě je možné v rámci pátého ročníku degustační přehlídky 66 minipivovarů. Na festivalu se představí piva z celé republiky i od tří zahraničních hostů. Hlavním cílem festivalu je seznámit návštěvníky s historickými kořeny českého a moravského pivovarnictví a ukázat jak tradiční, tak i moderní způsoby výroby piva. Nenechte si ujít výjimečnou událost, která nejen milovníkům piva umožní na jednom místě nahlédnout do světa pivní pestrosti, chuťových zážitků a fantazií sládků, kteří vybrali to nejlepší ze své produkce.


Podrobnosti o akci naleznete zde.

Místo konání: Královská zahrada Pražského hradu, Střelecká cesta pod Královským letohrádkem, Praha 1 - Hradčany


(ewe)